Jan Rýdl obdržel Medaili Za zásluhy I. stupně

Dnes, v den výročí vzniku samostatného Československa, obdržel Ing. Jan Rýdl st. od prezidenta České republiky Medaili Za zásluhy I. stupně (za zásluhy o stát v oblasti hospodářské). Je to velmi významné ocenění jeho celoživotní práce.

V podrobném zdůvodnění se uvádí: "Za transformace ekonomiky v devadesátých letech se, jak sám říká, “ujal výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf”. Firmu s více než stoletou historií, v níž pracoval od roku 1978, spolu s kolegy manažersky privatizoval a vyvedl z krize. Dnes TOS VARNSDORF zaměstnává bezmála 500 lidí v pohraničním Varnsdorfu a dalších 250 v pobočkách v Rumburku a Olomouci. Má tři výrobní závody v zahraničí a obchodní síť v desítkách zemí. V roce 2018 dosáhl TOS obratu 1,7 miliardy korun. V roce 2018 obdržel ocenění Manažer čtvrtstoletí za dlouhodobý přínos českému strojírenství."

Udělení tohoto vysokého státního vyznamenání je velkým oceněním Ing. Jana Rýdla za jeho dlouholetou činnost v českém strojírenství. Panu Rýdlovi k udělení Medaile Za zásluhy I. stupně gratulujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací